انتشارات دانش بنیان قرآنیوم

مرکز مقابله و پاسخ به اهانت‌ها و تحرکات‌ جریان های شیطانی علــیه ساحت مقدس ائمه اطهار ، قرآن کریم ، اعتاب مقدسه و سایر مقدسات اسلامی

دعای هفتم صحیفه سجادیه با دستخط منسوب به امام سجاد علیه السلام

«عیون اخبار الرضا» با دستخط منسوب به امام هشتم منتشر شد

کتاب «عیون اخبار الرضا» با دستخط منسوب به امام رضا(ع) از قرآن شماره ۱۵۸۶ موجود در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی اقتباس و نگارش شده است.به گزارش ایکنا؛ کتاب «عیون اخبار الرضا» گفته‌های امام رضا(ع) است و یا احادیثی است که ایشان از امامان پیش از خود، روایت کرده است. این اثر از منابع مهم شیعه در موضوعات فقهی، اخلاقی، سیره و کلامی به شمار می‌رود و در میان علمای شیعه به عیون الأخبار شهرت دارد که در ۶۹ باب به همت شیخ صدوق تألیف شده است

از کتاب شریف «عیون اخبارالرضا» باید هم‌ردیف نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه یاد کرد، در کتب حدیثی وقتی به کتاب کافی می‌رسیم، می‌بینیم که احادیث موضوعی چیده شده است.

کتاب نهج‌البلاغه تمام احادیث امام علی(ع)، صحیفه سجادیه تمام دعا‌های امام سجاد(ع) و کتاب «عیون اخبارالرضا» تألیف شیخ صدوق هم تمام کلمات امام رضا(ع) را شامل می‌شود.

با توجه به اینکه به نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه توجه شده است، اما «عیون اخبارالرضا» نه در دانشگاه‌ها، نه در حوزه‌های علمیه و نه در آستان قدس رضوی جزء کتاب‌های درسی نیست و این بی‌توجهی به مواریث اسلامی است که جای توجیه ندارد.

یادآور می‌شود؛ این کتاب منحصر به فرد همزمان با شهادت امام رضا(ع) به آستان قدس رضوی اهدا شده است و متن این کتاب را اینجا ببینید.

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

ویدئوی احیاء دستخط و بازآفرینی قرآنهای منسوب به ائمه اطهار (ع) : برای نمایش روی تصویر کلیک کنید

مطالب پیشنهادی